Szydełkowanie od podstaw

Wiele razy nadchodził ten moment. Chciałaś zabrać się do szydełkowania, pobierałaś różne schematy dzierganych cudeniek, byłaś mocno zmotywowana. W euforii wykupowałaś pół pasmanterii lub odkrywałaś domowe skarby zbierane przez lata.

A może nie miałaś skarbów, a pasmanteria okazywała się być zawsze za daleko? Nieważne jak wtedy zaczynałaś. Ważne, że tym razem zrobisz to porządnie. Nie będzie niespodzianką jeśli powiem, że kluczową sprawą jest tu systematyczność. Zarezerwuj sobie czas w każdym tygodniu (wystarczy nawet godzina!), a nawet nie zauważysz kiedy efekty staną się zadowalające, bo szydełkowanie wejdzie Ci w nawyk.

W takim razie - krok 1

Niezależnie od tego, ile masz zgromadzonych materiałów , powinnaś je przejrzeć, uporządkować, a następnie od podstaw zbudować swój nowy miniwarsztat, w którym znajdą się wszystkie niezbędne elementy. Co za dużo to też niezdrowo. Pamiętaj, że czasem mniej znaczy więcej.

Jaka włóczka jest najlepsza do pierwszych do dziergania?

Każdemu, kto pyta zawsze polecam bawełnę. Grubość średnią, dostosowaną do szydełka 3 mm (taką informację znajdziesz na etykiecie włóczki). Jeśli jednak nie chcesz od razu inwestować w nowe materiał - nic nie szkodzi- wykorzystaj te, które już masz w domu.

Jak wybrać idealne szydełko na start?

Rodzaj szydełka jest zależny od grubości włóczki, rodzaju wyrobu, a także od naszych osobistych preferencji. Moim ulubionym jest szydełko 1.6 mm, wiadomo jednak, że nie mogę używać go wszędzie. Tak jak już pisałam- dla początkujących polecam szydełko 3 mm.

Czy przydadzą mi się igły?

Tak. Po pierwsze te z dużym oczkiem do ukrywania końcówek nici w splotach oraz cieńsze do przyszywania koralików, aplikacji czy do haftowania.

Do czego przydają się znaczniki w szydełkowaniu?

Znaczniki przydają się, gdy trzeba zaznaczyć szczególne miejsca w robótce (np. gdzie zaczynamy dodawać oczka). Można zamiast nich stosować też agrafki.

Czy muszę kupić specjalne nożyczki?

Oczywiście, że nie. Pamiętaj jednak, że dla własnej wygody powinny one dobrze leżeć z dłoni i być systematycznie ostrzone.

Czy coś jeszcze może mi się przydać?

Guziki, cekiny, koraliki- czyli rzeczy, które rękodzielniczki bardzo często chomikują przez lata. I słusznie, bo dobrze dobrane dodatki to często "kropka nad i" dla Twojego dzieła. Jeśli nie masz jeszcze tego typu zbiorów, wszystkie potrzebne elementy możesz nabyć w pasmanterii.

Jakie powinno być miejsce do szydełkowania?

Miejsce do pracy powinno być przede wszystkim wygodne, ale mi na przykład zdarza się szydełkować prawie wszędzie- nawet w kolejce u dentysty (pozwala mi to zapomnieć o strachu). Bardzo polecam taką strategię nie tylko przed wizytą u lekarza, szydełko angażuje umysł, a na dłuższą metę rozluźnia i cieszy, gdy w końcu udaje nam się stworzyć coś niezwykłego! :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl